Hover
Bilde

09. novembris

ŠONEDĒĻ PIRMIZRĀDE KOMĒDIJAI „RANDIŅI TREŠDIENĀS”

9. novembrī plkst. 18.30 Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde komēdijai latviešu valodā „Randiņi trešdienās”, kura ir pirmais Karēlijas Nacionālā teātra galvenā režisora Andreja Dežonova iestudējums Daugavpils teātrī.
„Skatītājus gaida viegla, jautra atpūta, kurā nevajag meklēt dziļus zemūdens akmeņus. Vajag vienkārši nākt un priecāties!” tā komēdiju par laulāto slepenajiem sānsoļiem un ar to izrietošajām ķibelēm raksturo aktrise Inese Ivulāne – Mežale.

Bilde

09. novembris

LATVIEŠU KULTŪRAS CENTRS AICINA UZ KONCERTU “SKAISTA MANA TĒVA SĒTA”

9.11. plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē notiks Latviešu kultūras centra radošo kolektīvu tautas mūzikas un deju koncerts “Skaista mana Tēva sēta”. Vienības nama 80. jubilejas gadā Latviešu kultūras centra kolektīvi sveic savu mājvietu un skatītājus šajos nozīmīgajos svētkos un, tuvojoties Latvijas Proklamēšanas 99. gadadienai, piedāvā tautas mūzikas un deju koncertu “Skaista mana Tēva sēta”.

Bilde

09. novembris - 12. novembris

POLIJAS NEATKARĪBAS DIENS SVINĪBAS DAUGAVPILĪ

Daugavpils Poļu kultūras centrs un Latvijas Poļu savienības Daugavpils nodaļa „Promeņ” aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus piedalīties Latvijas un Polijas Neatkarības dienām veltītajos svinīgajos pasākumos:
9. novembrī plkst. 17.00 svinīgs koncerts Daugavpils novada Kultūras centrā (Dobeles ielā 30);
11. novembrī plkst. 11.00 Ziedu nolikšana Slobudkā pie Piemiņas krusta kritušajiem poļu karavīriem;
12. novembrī plkst. 10.00 Svētā Mise par Tēvzemi Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā (Baložu ielā 3, Jaunajā Forštatē).

Bilde

24. oktobris - 23. novembris

Alfredas Bulionko gleznu personālizstāde “44 400 soļu uz priekšu...”

Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (Alejas ielā 68) skatāma Latgales brīvo mākslinieku asociācijas locekles Alfredas Bulionko gleznu personālizstāde “44 400 soļu uz priekšu…”.

Bilde

23. oktobris - 20. janvāris

Foto izstāde - Tatiana Latanska “Dzīvā saule”

Viesnīcā “Park hotel Latgola” līdz 2018. gada 20. janvārim skatāma Tatianas Latanskas fotoizstāde “Dzīvā saule”. Fotomākslinieces Tatianas Latanskas visu fotogrāfiju galvenā ideja – skaistums ir it visā! Nepieciešams tikai padarīt nesaskatāmo redzamajā! Projektā “Dzīvā saule” norisinās virtuāls ceļojums pa brīnumainiem mūsu planētas nostūriem tajos mirkļos, kad saules gaisma piepilda ar burvestību visu apkārtni. Izstādē tiks piedāvātas 12 foto gleznas, kuras autore ir radījusi 10 valstīs pēdējo 7 gadu laikā.

Bilde

13. oktobris - 26. novembris

IV STARPTAUTISKĀ TEKSTILA UN ŠĶIEDRU MĀKSLAS SIMPOZIJA IZSTĀDE

No šī gada 13. oktobra līdz 26. novembrim Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrā (Mihaila ielā 3) skatāma IV Starptautiskā tekstila un šķiedru mākslas simpozija izstāde.

Bilde

26. septembris - 08. aprīlis

Izstāde “Sigurdam Vīdzirkstem – 90”

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā (Mihaila ielā 3) skatāma Daugavpilī dzimušajam Ņujorkas avangardistam Sigurdam Vīdzirkstem veltīta ekspozīcija.

Bilde

20. septembris - 12. novembris

Maijas Bērziņas glezniecības personālizstāde “Gaišie ūdeņi”

Daugavpils  Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) skatāma Maijas Bērziņas glezniecības izstāde “Gaišie ūdeņi”. Maija Bērziņa dzimusi 1949. gadā, mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un Mākslas akadēmijas pedagoģijas nodaļā. Māksliniece ir Latvijas Mākslinieku savienības un Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedre.

Bilde

19. septembris - 14. janvāris

Patvāru izstāde no muzeja krājuma kolekcijas “Pie tējas patvāra”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) ir skatāma patvāru izstāde no muzeja krājuma kolekcijas “Pie tējas patvāra”. Patvāris ir savdabīgs, krievu sadzīvei raksturīgs tējas vārāmais katls, kas ir kurināms ar bērzu oglēm, skaidām vai čiekuriem.

Bilde

08. septembris - 28. februāris

Tekstilmākslas izstāde “Redzes leņķis”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) ir skatāmā izstāde “Redzes leņķis”. Izstādes darbu kolekcijā apvienoti gan klasiskie un digitālie gobelēni, gan batikas, sietspiedes apdrukas, tekstilmozaīkas, kā arī unikālās autortehnikās radīti šķiedras mākslas darbi.

Bilde

20. jūlijs - 15. novembris

Poļinas Davidenko darbu izstāde “Atmošanās”

Viesnīcas “Park Hotel Latgola” vestibilā (Ģimnāzijas ielā 46) ir skatāma mākslinieces Poļinas Davidenko darbu izstādi “Atmošanās”. Poļina rada gleznas modernās mākslas žanrā, lai gan gluži par mākslinieku šī vārda izpratnē sevi neuzskata. P. Davidenko saka, ka intuitīvi rada mākslas darbus, kas ataino viņas dvēseles stāvokli, kas lielākoties ir dzīvespriecīgs, gaišs, dinamisks, tāpēc arī viņas gleznas ir pozitīvi uzlādētas un šīs sajūtas nodot arī skatītājiem.