Hover

Nosvinētas “Plašās masļeņicas” svinības

 12. marts, 2019
Nosvinētas “Plašās masļeņicas” svinības

Sestdien, 9. martā Vienības laukumā svinēja krievu tradicionālos pavasara sagaidīšanas svētkus „Plašā Masļeņica”. Daudzveidīgo, mūzikas un rotaļām bagāto programmu sagatavoja Krievu kultūras centrs ar Daugavpils pilsētas domes un Kultūras pārvaldes atbalstu. Svinību laikā Rīgas ielā norisinājās tirdziņš, kas ar katru mēnesi izvēršas plašumā.

Svētku galvenais viesis, ansamblis no Krievijas „Matrjona-art”, izpildīja septiņu dziesmu ciklu. Katrs skaņdarbs bija veltīts noteiktai Masļeņicas nedēļas dienai. Ar saviem priekšnesumiem daugavpiliešus priecēja arī Krievu, Baltkrievu un Latviešu kultūras centra radošie kolektīvi.

Masļeņicas svinēšanā neizpalika arī iecienītās svētku izklaides – virves vilkšana, spilvenu cīņas, armrestlings, šaušana no pneimatiskā ieroča un svarbumbu celšana. Tradicionālais „Ledus stabs” ar iespēju tikt pie dāvanas, kā parasti, izraisīja lielu interesi drošsirdīgo jauniešu vidū.

Dejas, rotaļas, viktorīna, jautrā izsole un gards cienasts silto saules staru gaismā – šogad Masļeņicas svētkos laiks lutināja un pilsētas viesi un iedzīvotāji guva patiesi pozitīvas emocijas, pavasari sagaidot.

Informāciju un sižetu sagatavoja: Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa