Hover

Muzejā skatāma izstāde “Brīvības stāsti: Ģimenes vēsture – Latvijas vēsture”

 10. aprīlis, 2018
Muzejā skatāma izstāde “Brīvības stāsti: Ģimenes vēsture – Latvijas vēsture”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas 8) atklāta jauna Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Brīvības stāsti: Ģimenes vēsture – Latvijas vēsture”.
Šā gada sākumā muzejs vērsās pie sabiedrības ar aicinājumu piedalīties izstādes izveidē, atnesot priekšmetus un stāstus par cilvēkiem, kuriem piederēja šie priekšmeti. Izstādes rīkotāji ir  pateicīgi par interesi un aktīvu līdzdalību – šī izstāde tapa pateicoties daugavpiliešu un pilsētas draugu palīdzībai. Izstādes materiālu klāstu papildināja muzeja krājuma eksponāti, daudzi no kuriem pirmoreiz tiks piedāvāti plašai apskatei. Starp šādiem eksponātiem ir mākslinieka, pedagoga, arheologa, Daugavpils muzeja dibinātāja Oskara Kalēja gleznas, kas nesen tika restaurētas. Oskara Kalēja stāsts, kas apvieno sevī viena cilvēka dzīvi un lielākā Latgales muzeja likteni, ir tikai viens no daudzajiem vēstures kaleidoskopa fragmentiem, kuri veido mūsu kopīgo Brīvības stāstu.
Izstādes apmeklētājiem ir iespēja iepazīt to cilvēku stāstus, kuri nesuši ieguldījumu Daugavpils sabiedriskajā un kultūras dzīvē: mūziķu, mākslinieku, ārstu, literātu, celtnieku, biškopju un daudzu citu cilvēku dzīvesstāsti ir uz mūžīgiem laikiem cieši savijušies ar mūsu pilsētas vēsturi. Priekšmeti un stāsti no dažādām desmitgadēm apvienojas vienā plūsmā, līdzīgi vairākām upītēm, kas veido Likteņupi. Šie stāsti izveido Daugavpils un Latvijas vēstures mozaīku, kuru aicinām aplūkot, izjust un izpētīt.
Izstāde tapa sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Latvijas Lielo pilsētu asociāciju pasākuma „Brīvības ielu stāsts 9 pilsētās, reģionu simboli un vērtības” ietvaros.

 

Izstāde skatāma līdz 2018.g. 31. augustam.

Informācija: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs