Valodas

Trešdiena, 20.Septembris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Pārrobežu maršruti

Laimes loks Latgalē un Aukštaitijā – nostāsti un teikas

Tas noticis sen senajos laikos, kad Dievs radīja pasauli un ķērās arī pie Baltijas ezeru zemes darināšanas.  Tikko viņš sācis darbu, tā uzreiz Velns klāt un saka: „Ņem mani palīgā!” Dievs pakasījis bārdu, padomājis un pieņēmis arī. Un piekodina, lai krietni strādājot, zemi gludi nolīdzinot. Labi! Velns nosvīdis rāvies pa Ludzas apriņķi, tad caur  Bukmuižu, Andrupeni, Dagdu, Krāslavu un Daugavpili ticis līdz Aukštaitijai. Te viņš atkal saticis Dievu. Lai pieņemot darbu! Dievs pakāpies debesu lievenī, apraudzījis veikumu un izmisumā saķēris galvu. „Ak vai!

Sakrālais tūrisma maršruts „Ceļojums pa Svētās Māras un Svētās Olgas zemi”. PLESKAVAS APGABALS - LATGALES REĢIONS

Latgales, un Pleskavas apgabala ainavas neatņemama sastāvdaļa ir tās kultūrvēsturiskais mantojums - dažādu konfesiju dievnami, klosteru kompleksi, svētās vietas, kas gadsimtu gaitā ir bijuši šo teritoriju garīgie centri.
Sakrālie pieminekļi ir būvēti dažādos laiku periodos un atspoguļo dažādus mākslas stilus, gan grezno baroku, gan atturīgo klasicismu, gan tradicionālo bizantiešu senkrievu stilu. To torņi rāmi spoguļojas zilajos ezeros, paceļas dziļos mežos un sevī glabā vēsturiskas liecības un mistiskus nostāstus. Latgale nav iedomājama bez

Lauku tūrisma maršruts „Lauku labumi Latgalē un Pleskavas apgabalā”

Lai parādītu viesiem mūsu novadu daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu, izveidots maršruts „Lauku labumi Latgalē un Pleskavas apgabalā”, kas apvieno vairāk kā 30 lauku tūrisma objektus. Ceļotājam atliek vien no plašā piedāvājuma klāsta izvēlēties sev interesējošos. Lauku sētās var apskatīt dažādus mājdzīvniekus, nobaudīt tradicionālus latgaliešu ēdienus no pašu saimniecībā ražotiem produktiem, kā arī apmeklēt mini zoodārzu ar dažādiem punduršķirņu dzīvniekiem un eksotiskām putnu šķirnēm. Iespējams iepazīties ar bišu dzīves noslēpumiem, degustēt un iegādāties dažādu ziedu medu,

Dabas tūrisma maršruts „Miera osta līdzās dabai”. PLESKAVAS APGABALS - LATGALES REĢIONS

Daba ir tā, kas ik dienas atrodas mums līdzās. Mēs dzīvojam ar dabu plecu pie pleca, bet tajā pat brīdī neaizdomājamies par tās unikalitāti un savdabību. Tā vienlaikus ir skaista, klusa, varena un neaizskarama. Esot pie dabas, cilvēks izjūt sevi un izprot savas jūtas. Dabas maršruts – tā ir iespēja izkļūt no ikdienas steigas, izrauties no rutīnas, uz mirkli aizmirsties un gūt mieru.

Kultūras tūrisma maršruts „Kultūras un vēstures elpa”. PLESKAVAS APGABALS - LATGALES REĢIONS

Latgale un Pleskavas apgabals ir divi reģioni ar ļoti bagātu un daudzveidīgu kultūru. Latgalē savstarpēji ietekmējoties, to veidojušas daudzās tautības un etniskās grupas, kas šeit dzīvo jau gadsimtiem ilgi. Pleskava ir viena no senākajām Krievijas pilsētām pie Veļikajas upes. Reģiona kultūras mantojumu pārstāv izcili arhitektūras pieminekļi – katedrāles, baznīcas, sabiedriskās ēkas, pilsētu ansambļi, kā arī lauku viensētas,
raksturīgās apdzīvotās vietas un kultūrainavas.

Amatniecības tūrisma maršruts „Kur ir - tur rodas”. PLESKAVAS APGABALS - LATGALES REĢIONS

Iepazīt reģiona raksturīgo kultūrvidi un vērtības, tās neatkārtojamo savdabību ikvienam ceļotājam var palīdzēt amatu darbnīcu apmeklējumi. Braucot pa šo maršrutu, katra diena kļūs izzinoša un piedzīvojumiem piepildīta. Mūsu amatnieku piedāvājums pārsteigs ikkatru ceļotāju. Jūs varēsiet vērot un paši izmēģināt dažādu amatu
prasmes, iegādāties ar mīlestību un sirds siltumu darinātus suvenīrus vai saimniecībā noderīgas lietas. Seno amatu meistari piedāvā iegādāties lietas, kas ir unikālas un neatkārtojamas. Tās ir lietas, kas glabā cilvēka roku siltumu, ir oriģinālas un īpašas.

Bella Dvina un Baltijas ezeru zeme: visinteresantākais un unikālākais

Piedāvājam jums doties šajā ceļojumā tieši no paša Eiropas centra. Patiesi, Eiropas centrs atrodas reģionā „Bella Dvina” Baltkrievijas senākajā pilsētā Polockā. Eiropas centrs ir neparasta vieta, tamdēļ nav jābrīnās, ka tā tuvākā un tālākā apkārtnē atrodas tikai neparastas, unikālas vietas, kurās apskatāmi daudzveidīgi tūrisma objekti. Par tiem stāstot ceļotājiem, mēs sakām: vienīgais, senākais, unikālākais, vienīgais, visaugstākais, vismazākais, vislielākais utt.

Ūdenstūrisma maršruti Bella Dvina un Baltijas Ezeru zemē

Nav nekā patīkamāka, kā atstājot aiz muguras visas rūpes un raizes, iekraut laivā smagu mugursomu un  nodoties mierīgai ūdens plūsmai. Šajā mirklī notiek īsta burvestība. Mainās dzīves ritms un viss paliek tāds, kādam tam dabā ir jābūt. Ainavas, kas paveras aiz katra jauna upes līkuma, ir neaprakstāmi skaistas. Tu esi nedaudz atbrīvojies no ikdienas rūpēm un priecājies par dabas skaistumu. Par ūdens rozēm, par graciozo gulbju pāri, pīļu saimi. Ūdens ceļojums ir visīstākā atpūta dabā.

Iepazīsti Baltijas ezeru zemes un Bella Dvina reģiona dabas ainavu kaleidoskopu!

Laimes recepte ir vienkārša: esi tuvāk dabai un elpo ar to unisonā. Baltijas ezeru zemē un „Bella Dvina” reģionā to ir ļoti viegli īstenot: ceļotājus gaida klusas, tīras upes un skaidri ezeri, apbrīnojamas paugurainas ainavas – sen atkāpušās ledāja mantojums, floras un faunas daudzveidība mežos, noslēpumainas purvu takas.

Veids: dabas maršruts, kas piemērots autobraucējiem un pieredzējušiem velosipēdistiem.

Garums: ~1177km

Maršruta garums Baltkrievijas pusē ~215 km

Maršruta garums Latvijas pusē ~633 km

Iepazīsti pierobežas reģionu Daugavpils – Zarasi! Sakrālais maršruts.

Ceļojot pa maršrutu ZARASI – STELMUŽE – KVINTIŠĶES – ANTAZAVE – DUSETAS – BALTRIŠĶES
– SALAKA – ZARASI – SVENTE – EGLAINE – LAŠI – SUBATE – BEBRENE
ILŪKSTE – LĪKSNA –
VABOLE – GRĪVA – DAUGAVPILS Jūs varēsiet iepazīt ne tikai pierobežas sakrālos arhitektūras pieminekļus, bet arī priecāties par vienreizējo Latvijas un Lietuvas ainavu, un novērtēt gadsimtiem ilgi nezūdošas vērtības.

Lapas

Lapas

Subscribe to Pārrobežu maršruti

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils