Valodas

Trešdiena, 20.Septembris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

Rīgas ielas svētki Daugavpilī

Rīgas ielas svētki Daugavpilī

Daugavpilī, 16.septembrī, notiks tradicionālie Rīgas ielas svētki, kas tiek rīkoti katru septembri Mūzikas un mākslas festivāla „ReStArt 2017” ietvaros. Šoreiz svētki ir veltīti pasta tēmai, tāpēc mierīgā pastaigā, jau no plkst. 19.00, baudot vakara atmosfēru, svētku organizatori piedāvā iespēju ne tikai iepazīt Rīgas ielu mazliet savādāka veidolā, nekā tā izskatās ikdienā, bet arī vairāk uzzināt par pasta attīstību, sajust to gaisotni, kas ir valdījusi pat pirms vairākiem gadsimtiem, kā arī izbaudīt pastkaršu veidošanas un sūtīšanas prieku.
Lai vairāk uzzinātu par pasta vēsturisko attīstību, būs iespēja apskatīties filmu par pasta vēsturi, kā arī aplūkot Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja sagatavoto ceļojošo izstādi „Pasts Daugavpilī”, kas tiks izvietota pie Sv. Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcas (Rīgas iela 39). Tajā stāstīts par pasta attīstību mūsu pilsētā no 18.gs. otrās puses un pasta ceļu „Sanktpēterburga – Varšava”, kas šķērsoja arī Dinaburgu (Daugavpili).
Vakara gaitā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties pastkaršu veidošanas darbnīcās, kur izveidotās pastkartes varēs arī nosūtīt pa pastu, tā kā svētku laikā pasta nodaļa, kas atrodas Rīgas ielā, būs atvērta līdz pat plkst. 22:00. Sūti savu Rīgas ielā noķerto mirkli, ziņu, laba vēlējumu ar mūsdienu sakaru tīklu palīdzību, vai  veido pats savu unikālu, taustāmu atklātni - atklāto pastkarti, un sūti to laikā no 19.00-22.00 (bez maksas) Rīgas ielas svētkos no Daugavpils pasta -  sev, radiem vai draugiem visā Latvijā!
Svētku laikā darbosies arī kaligrāfijas meistarklase, meistarklase „Pasta baloži”, „Ūdens pasts”, „Vārdu siena”. Pastaigājoties pa Rīgas ielu, svētku dalībnieki varēs satikt arī pasta eņģeli un pasta balodi, pie ugunskura ieklausīties kalēja āmura skaņās un romu stāstos par tālajām jūdzēm, kas pārvarētas. Plkst. 20.30 visus ar savu koncertprogrammu priecēs svētku īpašie viesi: Sanktpēterburgas folkgrupa „Otava Yo” (koncerts notiks Rīgas ielas un Alejas ielas krustojumā).
 
Svētku vēstījumu mākslas valodā izteiks: 
Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs,  Latviešu kultūras centra - jauktais koris “Daugava” un deju ansamblis “Laismeņa”,  “Stanislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola”,  “Daugavpils Universitāte”, PIKC “Daugavpils dizaina un mākslas vidusssskola Saules skola”, Daugavpils Rotko mākslas centrs. Biedrības un radošie: “Daugavpils reģiona mākslinieku asociācija”, “Atmiņu lāde”, “Putra”, “Baltic raku”, “Latgales dizaina biedrība”, “J.Posternakas deju studija”, Daugavpils breika deju skola “Factory Kingz”, “Kino. V.Vatmahters”, “Annas ūdens pasts”, “Saimniecība Paplilija”, “Kīniešu glezniecības studija”, “Daugavpils teatrālā laboratorija”, “ARS-V”. Radošā grupa: Līga Čible, Māris Susējs, Viktors Jansons, Sergejs Vasiljevs.
 
Kā norāda svētku rīkotāji: „Pasts visos laikos ir apvienojis cilvēkus, nojaucot robežas un samazinot attālumus. Tāpēc arī Rīgas ielas svētku laikā mēs mēģināsim radīt noskaņu, kas ikvienam ļautu sajust un novērtēt šo pasta un uz papīra rakstītā vārda priekšrocību.” 
Daugavpils bija viena no pirmajām Latvijas pilsētām, kur 20. gadsimta 70.gadu beigās vairāk nekā puskilometru garo Rīgas ielu pārveidoja par gājēju ielu. Tā ir pilsētas dzīvākā artērija, kas stiepjas no dzelzceļa stacijas līdz Daugavai – Rīgas ielas sākumam, kur zem dambja ar pieeju upei kādreizējās piestātnes vietā izveidota arka. 2009. gadā tika pabeigta Rīgas ielas rekonstrukcija, pēc kuras pilsēta ieguva izteiksmīgu, harmonisku pagātnes un mūsdienīguma sintēzes paraugu. Dodoties nesteidzīgā pastaigā, te ir iespēja ne tikai aplūkot greznās namu fasādes, bet arī iepirkties un baudīt maltīti. Īpaši majestātisks ir nams Rīgas ielā 61 (1860. g.), kurš ir viens no spilgtākajiem eklektisma paraugiem, izceļoties ar bagātīgu fasādes dekorējumu. Savukārt pretī 1. pasta nodaļai atrodas purva bruņurupuča skulptūra (tēlnieks Ivo Folkmanis, 2009. g.), kā arī Latvijā vienīgā skulptūra, kas veltīta Latgales keramikai, bet ielas galā, iepretim dzelzceļa stacijai – ūdens baseinu kaskāde.
 
Papildus informācija: www.kultura.daugavpils.lv

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils