Valodas

Trešdiena, 20.Septembris, 2017

Brīdinājuma ziņojums

The service having id "_lv_draugiem" is missing, reactivate its module or save again the list of services.

PATVĀRU IZSTĀDE NO MUZEJA KRĀJUMA KOLEKCIJAS “PIE TĒJAS PATVĀRA”

PATVĀRU IZSTĀDE NO MUZEJA KRĀJUMA KOLEKCIJAS “PIE TĒJAS PATVĀRA”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) festivāla “ReStArt-2017” ietvaros skatāma patvāru izstāde no muzeja krājuma kolekcijas “Pie tējas patvāra”. Patvāris ir savdabīgs, krievu sadzīvei raksturīgs tējas vārāmais katls, kas ir kurināms ar bērzu oglēm, skaidām vai čiekuriem. Latvijā pirmo reizi parādās 19. gs. beigās. Šajā laikā plaši izplatās tējas dzeršanas tradīcijas un šajā rituālā galvenais, protams, ir patvāris – ģimenes pavarda, viesmīlības simbols.
 
Kopumā muzeja krājumā glabājas 80 ogļu patvāru, kas ražoti vairāk nekā 30 Tulas un Maskavas rūpnīcās 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Izstādē eksponēti lielāko un slavenāko Krievijas impērijas patvāru fabriku – Batašovu, Voroncovu, Šemarinu, Teiles u.c. ražotāju – patvāri. Jūs varēsiet aplūkot dažādus pēc formām – “burkas”, “glāzes”, “vāzes”, “rāceņa”, “bumbiera”, “bumbas” u.c. formas patvārus, kā arī dažādus pēc lieluma – no pāris glāzēm līdz vairākiem litriem ūdens. Uzmanības vērtas ir patvāru dekoratīvās detaļas – krāna zars, rokturi, vainadziņi, velkmes caurumi – tie tika veidoti vienkāršās vai stilizētās formās, sekojot pasaules modes tendencēm.
 
Ierobežotas telpu platības dēļ ieeja atklāšanas pasākumā – ar ielūgumiem.
              
Izstāde apskatāma līdz 2018. gada 14.janvārim.
 
Esiet laipni aicināti!
 
Apmeklētāju uzmanībai: tehnisku iemeslu dēļ līdz septembra beigām izstādes apskate pieejama tikai apmeklētāju grupām (no 10 cilv.), apmeklējums jāpiesaka vismaz vienu daba dienu iepriekš pa tālr.654 24155 vai 20203713. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām. 
 
Informāciju sagatavoja: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs
 

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils