Valodas

Piektdiena, 27.Maijs, 2016

Latvijas zinātnes centriem būs jauns kopīgs nosaukums “Zinoo”

Zinātkāres centrs “Zinoo” savu darbību uzsāka 2011. gadā, atverot pirmo centru Cēsīs, vēlāk Lielvārdē, Rīgā, Daugavpilī un Liepājā. Līdz šim centri darbojās ar  dažādiem nosaukumiem, tai skaitā “Zili brīnumi”, “Lielvārdi” un “Z(in)oo”. Centru attīstības veicināšanai, aktīvākai jaunu mācīšanās veidu un izzinošu ekspozīciju veidošanai, sākot ar 1. jūniju, centri apvienojas zem viena kopīga nosaukuma “Zinoo”.
 

Daugavpilī darbu sāk Šmakovkas muzejs

Šā gada 4.jūnijā, Daugavpilī, Vienības namā, Rīgas ielā 22a, apmeklētājiem durvis vērs Latvijā lielākais Šmakovkas muzejs, kas piedāvās mūsdienīgu un atraktīvu stāstu par šmakovku, kas noteikti   spēs ieinteresēt ne vien Latvijas, bet arī ārvalstu tūristus.
 

Muzeju naktī Daugavpils cietokšņa pasākumus apmeklēja tūkstošiem interesentu

2016. gada 21. maija vakarā muzeju durvis visā Latvijā atkal bija atvērtas starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” viesiem. Tāpat kā iepriekšējos gados, Daugavpils cietoksnis iepriecināja savus apmeklētājus ar īpašu kultūras un izglītības pasākumu programmu. 

Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz sportisku Ģimenes dienu “Veselā miesā vesels gars”

Mēneša pēdējā svētdienā, 29.maijā plkst.13.00, Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs aicina visus uz sportisku Ģimenes dienu “Veselā miesā vesels gars”. Pasākums noritēs Latvijas Sporta nedēļas ietvaros un tā laikā ikvienam ineteresentam būs unikāla iespēja piedalīties jogas meistarklasē, ko vadīs skolas “Lotos” pasniedzēji Ludmila un Jevgēnijs Nikolajevi.
 

Daugavpils novada Naujenes pagasts svinēs svētkus

Daugavpils novada Naujenes pagastā 2016. gada 29. maijā notiks pagasta svētki “Te rītdiena un senatne”. Svētki norisināsies vēsturiskajā Juzefovas muižas parkā, kurš veidots 19. gs. beigās  pie bijušās Juzefovas muižas ēkas. Pagasta svētku laikā vietējiem iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvātas daudzveidīgas norises - gan sporta sacensības un spēles, gan radošās darbības darbnīcas un koncertus.

Daugavpils pilsētas svētki

No 30.maija līdz 5.jūnijam norisināsies Daugavpils pilsētas svētki, kas šogad būs veltīti ģimenei.
 

2. MĀKSLAS NAKTS – DAUGAVPILS IR MĀKSLA

2. jūnijā no plkst. 20:00 līdz 01:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizē jau otro pēc kārtas Mākslas nakti “DAUGAVPILS IR MĀKSLA”, kas notiek Daugavpils pilsētas svētku ietvaros. Interaktīvs, dinamisks un izaicinošs mākslas pasākums naktī – Daugavpils cietoksnī, runājot par mākslu, aplūkojot mākslu, radot mākslu, izstaigājot un izstāstot mākslu. 
 
MĀKSLAS NAKTS PROGRAMMA
20:00-01:00  ROTKO MĀKSLAS CENTRA APSKATE par īpašām cenām 
(Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā)

29. maijā Daugavpils novadā notiks Tūrisma triatlons

Dabas, tūrisma, sporta un vienkārši svaiga gaisa cienītājus aicina Daugavpils novada Tūrisma triatlons – sacensības aktīviem cilvēkiem, kuri varēs ne tikai pārbaudīt savus spēkus laivošanā, riteņbraukšanā un skriešanā, bet arī iepazīt novada tūrisma objektus un iesaistīties interaktīvos un atraktīvos uzdevumos. Pasākumu kā tradīciju iedibinājusi un šī gada 29. maijā atkal organizē Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”.
 

Komēdijas „Divi smiltājā” pirmizrāde Daugavpils teātrī

1. jūnijā Daugavpils teātrī notiks komēdijas „Divi smiltājā” pirmizrāde (rež. O. Šapošņikovs). 
 

IV STARPTAUTISKAIS AUSTRUMBALTIJAS BIZNESA FORUMS DAUGAVPILĪ

Daugavpils pilsētas dome un vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” aicina uz IV Starptautisko Austrumbaltijas Biznesa forumu, kas norisināsies šā gada 2.jūnijā Daugavpilī. Forumā tiks diskutēts par biznesa piedāvājumu Latgales speciālai ekonomiskai zonai. Forumā piedalīsies Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji un nozaru eksperti.
 

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils