Valodas

Ceturtdiena, 30.Jūnijs, 2016

Atpūtas un izklaides iespējas Daugavpilī nedēļas nogalē: 1. - 3.jūlijā

LATVIJAS KULTŪRU FESTIVĀLS “PYNU, PYNU SĪTU”
Norises laiks un vieta: 1. – 3.jūlijs, Daugavpils un Latgale. Pasākuma
 
PĒTERA MARTINSONA PIEMIŅAS PASĀKUMU PROGRAMMA
Norises laiks: 1. jūlijs
13:30 Izstādes “Pēteris Martinsons. Zīmējumi porcelānam” apskate viesnīcā Park Hotel Latgola

Pētera Martinsona piemiņas pasākumi Daugavpilī

Šo piektdien, 1. jūlijā Daugavpilī norisināsies virkne, pasaulē plaši pazīstamā Latvijas keramiķa, daugavpilieša Pētera Martinsona piemiņas pasākumu, kas norisināsies I Latvijas Starptautiskās keramikas biennāles ietvaros. 
 

Neapdziedātais Latvijas skaistums Augusta Kristiņa akvareļos

5. jūlijā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta akvareļu izstāde „Neapdziedātais Latvijas skaistums”. Ekspozīcijā iekļauto darbu autors ir teju pirms ceturtdaļgadsimta aizsaulē aizgājušais Augusts Kristiņš – plašākai publikai mazpazīstams Rīgas mākslinieks.
 

Svētdiena un akcijas cenas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā

Jūlija pirmajā svētdienā, 3. jūlijā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru iespējams skatīt par īpašām akcijas cenām. 
 

Eiropa. Brīnumi ir mums visapkārt

Atveriet Eiropas Brīnumu karti, kurā apkopoti brīnumi, garšas un stāsti, ar ko citi eiropieši jau ir dalījušies šeit, un dalieties ar fotogrāfijām un stāstiem par saviem atklājumiem! Ir iespēja laimēt balvas, iedvesmoties un iedvesmot citus! 
 

Visu vasaru Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā varēs skatīt alus kausu izstādi “Sidraba putas, zeltainais dzēriens”

Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma alus kausu izstāde “Sidraba putas, zeltainais dzēriens” no Daugavpils novadpētnieka un  ugunsdzēsēja glābēja Oļega Deņisova privātkolekcijas. 
 
Oļegs Deņisovs dzimis Daugavpilī. Absolvējot 14.vidusskolas 8.klasi, iestājās Tirdzniecības kulinārijas skolā. Pēc armijas uzsāka darbu Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kur strādā līdz šim laikam.

Mārtiņa Lutera katedrāles darba laiki vasarā

Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāle (18.novembra iela 66) no 1.jūnija līdz 31.augustam apmeklētājiem būs atvērta ceturtdienās, piektdienās un sestdienās no plkst. 11.00 līdz 16.00. Tūristu grupām, kas vēlas apskatīt katedrāli, lūgums iepriekš sazināties ar draudzes priekšnieku Andreju Rudānu pa tālruni +371 29492588. 
 

Latgalē notiks Latvijas kultūru festivāls “Pynu, pynu sītu”

No 1.- 3. jūlijam Daugavpilī un visā Latgales reģionā, pēc LR Kultūras ministrijas Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvās komitejas iniciatīvas, norisināsies Latvijas pirmais kultūru festivāls „Pynu, pynu sītu” (Pinu, pinu sietu), ko organizē biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs”, sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Eiropas Minoritāšu centru (Vācija).
 

Daugavpils teātris piedāvā biļetes uz septembra un oktobra izrādēm

Daugavpils teātris piedāvā iegādāties biļetes  uz septembra un oktobra izrādēm.

2016./2017. gada sezonā, 7. oktobrī, iecerēts, ka būs muzikālā  pirmizrāde „Kailais karalis”. Iestudējuma režisors būs Oļegs Šapošņikovs, horeogrāfiju veidos Irina Saveļjeva. Oktobra beigās gaidāma vēl viena pirmizrāde – Aleksandra Volodina lugas iestudējumam krievu valodā „Pieci vakari”, kuras režisors būs Georgijs Surkovs. Daugavpils teātrī viņš ir iestudējis tādas izrādes kā „Tumšās alejas”, „Viss ir viņa” un „Kaija” (kopdarbs ar režisoru O. Šapošņikovu).

I Latvijas Starptautiskā keramikas biennāle

 Viesnīcā "Park Hotel Latgola"  Daugavpilī apskatāma izstāde „Pēteris Martinsons. Zīmējumi porcelānam” kā veltījums slavenajam keramiķim un I Latvijas Starptautiskās Keramikas Biennāles ieskaņa.
 

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils