Valodas

Piektdiena, 30.Septembris, 2016

Ko darīt nedēļas nogalē Daugavpilī?

Atpūtas un izklaides iespējas Daugavpilī nedēļas nogalē: 30. septembrī – 2.oktobrī

AIZRAUJOŠI PAR ZINĀTNI
Zinātnieku nakts pasākumi
Norises laiks un vieta: 30.septembris, plkst. 17:00, Daugavpils Universitāte, Parādes iela 1, Parādes iela 1A, Vienības iela 13, Daugavpils
Informācija: www.du.lv
 
Zinātnieku nakts ZINOO Daugavpils centrā: 30. septembrī , plkst. 19:00 līdz 21:00 centra apskate īpašā atmosfērā, zinātniski radošās aktivitātes. Cena: 2,50 EUR.
Vienības iela 30, Daugavpils

Starptautiskajā senioru dienā ir iespēja apmeklēt virkni tūrisma un kultūras iestāžu ar atlaidēm

Daugavpils Marka Rotko Centrs
Seniori 1. oktobrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centru var skatīt par sekojošiem izcenojumiem:
A,B,C,D sektori (kopā) 4.00 eiro
A sektors 2.50 eiro
B sektors 1,50 eiro
C sektors 1,50 eiro
D sektors 1,50 eiro
 
Šmakovkas muzejs
Senioriem Šmakovkas muzejā ir paredzētas atlaides, gan individuālam apmeklējumam - 2,50 EUR/pers., gan senioru grupām (no 10 cilv.) - 2,25 EUR/pers.
 

Oktobrī Rotko centrā akcijas cenas

Šo svētdien, 2. oktobrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā akcijas cenas.
Jau tūlīt oktobris. Mēnesis, kas apliecina rudens klātbūtni ar košām lapām, miglas vāliem, dienu, kas īsāka par nakti. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina izmantot iespēju, šajā rudenīgajā pārdomu laikā, apmeklēt visas nupat atklātās izstādes, kā arī patstāvīgo ekspozīciju par īpašām akcijas cenām. 

Krievu kultūras centrs aicina seniorus uz ekskursiju

Krievu kultūras centrs (Krievu nams) sveic Daugavpils pensionārus Starptautiskajā veco ļaužu dienā un aicina 3.oktobrī apmeklēt Krievu namu un tā ekspozīciju par brīvu. Ekskursijas Krievu namā tiks rīkotas no 10.30 līdz 14.00. Iepriekšējā pieteikšanās pa tālr. +371 65413237.
 
Kā arī atgādinām, ka 7.oktobrī plkst. 17.00 Krievu kultūras centrs aicina uz radošo KKC kolektīvu svētku koncertu, kas ir veltīts 23. radošās sezonas atklāšanai un notiks Kultūras pils mazajā zālē. Ieeja brīva.
 

Starptautiskā senioru diena Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

Ik gadu 1.oktobrī tiek svinēta Starptautiskā Senioru diena. Arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir sarūpējis nelielu dāvanu visiem pensionāriem, kas šajā dienā vēlēsies apmeklēt muzeja ekspozīcijas.
1.oktobrī, uzrādot pensionāra apliecību, visi seniori varēs apmeklēt Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju pilnīgi bez maksas. 

1.oktobrī Daugavpils sikspārņu centrs aicina ciemos uz cietoksni

2016. gada 1. oktobrī Daugavpils sikspārņu centrs aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus piedalīties sikspārņu vērošanas sezonas noslēguma pasākumā. 

Rotko mākslas centrā piecas jaunas izstādes (VIDEO)

Mākslinieka Marka Rotko dzimšanas dienā viņa vārdā nosauktais mākslas centrs saņem dāvanas, kuras tālāk tiek nodotas visiem pilsētniekiem. Tie ir darbi, kas  radīti Starptautiskā gleznošanas simpozija laikā. Divas nedēļas strādāt Daugavpilī un piedalīties izstādē kļūst arvien prestižāka. Šoreiz uz dalību simpozijā pretendēja 12 gleznotāji no dažādām valstīm, tomēr izvēlēti  tikai deviņi. Viņu gleznas ir apskatāmas vienā no izstādēm.

Daigas Vasiļjevas sporta plakātu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā

4. oktobrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) periodikas lasītavā tiks atklāta Daugavpils 3. vidusskolas skolotājas Daigas Vasiļjevas plakātu izstāde “Sporta plakāti”.
Plakātu sērijas autore Daiga Vasiļjeva atzīst, ka plakāts ir viņas sirdij tuvs mākslas veids, jo ļauj dokumentēt sava laikmeta elpu, pārvēršot to spēcīgos mākslas tēlos. Ne velti plakātmākslu pat mēdz salīdzināt ar sava laika dokumentālo kino.

Baltkrievu kultūras centrs aicina uz dzejas vakaru, veltītu Igoram Severjaņinam

Trešdien, 2016.gada 5.oktobrī , plkst.18.00 Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notiks lekcija par dzejnieka Igora Severjaņina dzīvi un daiļradi, kuru lasīs Valentīna Abuškeviča.  
Igors Severjaņins – krievu literatūras “Sudraba laikmeta” dzejnieks, kurš dzīvoja ļoti pieticīgi. Viņa dzeja – personiskie pārdzīvojumi, kas noskaņo cilvēku uz harmonijas,miera un mīlestības.Dzeja – materiāls, kurš palīdz aizpildīt viņa dvēseles dienasgrāmatas lappuses... 

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils