Valodas

Sestdiena, 28.Maijs, 2016

Latvijas zinātnes centriem būs jauns kopīgs nosaukums “Zinoo”

Zinātkāres centrs “Zinoo” savu darbību uzsāka 2011. gadā, atverot pirmo centru Cēsīs, vēlāk Lielvārdē, Rīgā, Daugavpilī un Liepājā. Līdz šim centri darbojās ar  dažādiem nosaukumiem, tai skaitā “Zili brīnumi”, “Lielvārdi” un “Z(in)oo”. Centru attīstības veicināšanai, aktīvākai jaunu mācīšanās veidu un izzinošu ekspozīciju veidošanai, sākot ar 1. jūniju, centri apvienojas zem viena kopīga nosaukuma “Zinoo”.
 

Daugavpilī darbu sāk Šmakovkas muzejs

Šā gada 4.jūnijā, Daugavpilī, Vienības namā, Rīgas ielā 22a, apmeklētājiem durvis vērs Latvijā lielākais Šmakovkas muzejs, kas piedāvās mūsdienīgu un atraktīvu stāstu par šmakovku, kas noteikti   spēs ieinteresēt ne vien Latvijas, bet arī ārvalstu tūristus.
 

Daugavpilī atklās Baltijā pirmo pilsētvidē veidoto multifunkcionālo veloparku

2.jūnijā Daugavpilī atklās Esplanādes atpūtas parku, kurā būs Baltijā pirmais veloparks, kas 4ha platībā izveidots pilsētvidē un tajā iekļautas dažādas zonas - skeitparks, asfaltēta velotrase, piedzīvojumu trase  un bērnu zona, kurās jautri, attīstoši un izglītojoši pavadīt brīvo laiku. 
 
Uzņēmuma “Velosolutions.lv” vadītājs Jānis Jansons, kas ir šā parka tehniskā projekta autors, pastāstīja, ka šāda veloparka izveides ideja nāk no Šveices.  

Komēdijas „Divi smiltājā” pirmizrāde Daugavpils teātrī

1. jūnijā Daugavpils teātrī notiks komēdijas „Divi smiltājā” pirmizrāde (rež. O. Šapošņikovs). 
 

IV STARPTAUTISKAIS AUSTRUMBALTIJAS BIZNESA FORUMS DAUGAVPILĪ

Daugavpils pilsētas dome un vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” aicina uz IV Starptautisko Austrumbaltijas Biznesa forumu, kas norisināsies šā gada 2.jūnijā Daugavpilī. Forumā tiks diskutēts par biznesa piedāvājumu Latgales speciālai ekonomiskai zonai. Forumā piedalīsies Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji un nozaru eksperti.
 

Ekskursijas Daugavpils cietoksnī

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs Daugavpils cietokšņa apmeklētājiem piedāvā apskates ekskursijas gida pavadībā.
 

Daugavpilī piedāvā tradicionālos izbraucienus ar plostu “Sola” un liellaivu “Dina”

Laivu noma “Beibuki” aicina uz izbraucieniem pa Daugavu ar motorizēto plostu “Sola” un liellaivu “Dina”. 
 
Starta vieta -  no piestātnes "Centrs " (Daugavas krastā zem arkas pie dambja pretī Rīgas ielai ) līdz Cietokšņa ostai (pretī Nikolaja vārtiem Daugavpils cietokšņa rajonā). Pēc pasūtītāju vēlēšanās maršruts  var tikt mainīts. Brauciena laikā  ir iespēja  izmantot  audio gidus, noklausoties informāciju par populārākajiem Daugavpils tūrisma objektiem, aplūkot vēsturisko  dambi, kā arī Daugavpils HES plānoto celtniecības vietu. 

Daugavpils pilsētas svētki

No 30.maija līdz 5.jūnijam norisināsies Daugavpils pilsētas svētki, kas šogad būs veltīti ģimenei.
 

Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz sportisku Ģimenes dienu “Veselā miesā vesels gars”

Mēneša pēdējā svētdienā, 29.maijā plkst.13.00, Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs aicina visus uz sportisku Ģimenes dienu “Veselā miesā vesels gars”. Pasākums noritēs Latvijas Sporta nedēļas ietvaros un tā laikā ikvienam ineteresentam būs unikāla iespēja piedalīties jogas meistarklasē, ko vadīs skolas “Lotos” pasniedzēji Ludmila un Jevgēnijs Nikolajevi.
 

2. MĀKSLAS NAKTS – DAUGAVPILS IR MĀKSLA

2. jūnijā no plkst. 20:00 līdz 01:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs organizē jau otro pēc kārtas Mākslas nakti “DAUGAVPILS IR MĀKSLA”, kas notiek Daugavpils pilsētas svētku ietvaros. Interaktīvs, dinamisks un izaicinošs mākslas pasākums naktī – Daugavpils cietoksnī, runājot par mākslu, aplūkojot mākslu, radot mākslu, izstaigājot un izstāstot mākslu. 
 
MĀKSLAS NAKTS PROGRAMMA
20:00-01:00  ROTKO MĀKSLAS CENTRA APSKATE par īpašām cenām 
(Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā)

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils