Valodas

Svētdiena, 25.Septembris, 2016

Daugavpils novada Naujenes pagastā durvis vēra “Baltais Krogs”

Cienījamie tūristi un ceļotāji!

Esam priecīgi Jums paziņot, ka Daugavpils novada Naujenes pagastā savas durvis vēra jaunā kafejnīca – “Baltais Krogs”.

Atpūtas un izklaides iespējas Daugavpilī nedēļas nogalē: 23. - 25. septembrī

MĀKSLA
Mākslas lasījumi
Norises laiks un vieta: 23. septembris, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils
Informācija: www.rotkocentrs.lv  
 
Starptautiskais gleznošanas simpozijs MARK ROTHKO 2016
Norises laiks un vieta: līdz 25. septembrim, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Ģimenes diena Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā

Turpinot tradīciju, arī šā mēneša pēdējā svētdienā, 25.septembrī, plkst. 13.00, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā ikviens interesents tiek aicināts uz ĢIMENES DIENU. Septembra tikšanās tēma ir origami māksla.

Aicinājums piedalīties foto konkursā “Daugavpils tūrisma objekts”

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra no 2016.gada 11.jūlija līdz 30.septembrim rīko foto konkursu „Daugavpils tūrisma objekts", kura mērķis ir veikt mākslinieciski kvalitatīvu Daugavpils tūrisma objektu  fotoattēlu atlasi, to tālākai izmantošanai pilsētas tūrisma mārketinga materiālos, ievietošanai tūrisma mājas lapā www.visitdaugavpils.lv un publikācijām masu saziņas līdzekļos. 
 

Daugavpilī piedāvā jaunu rudens ekskursiju skolēniem “Izzini Daugavpils cietoksni!”

 
 Rudens ir skolēnu ekskursiju laiks, tāpēc Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra speciālisti skolēnu grupām ir sagatavojuši jaunu tematisko ekskursiju “Izzini Daugavpils cietoksni!”. Tādejādi skolēniem un pedagogiem ir iespēja piedalīties aizraujošā 1,5h ekskursijā, kuras laikā ir iespēja atraktīvi iegūt jaunas zināšanas par Latvijā vienu no populārākajiem kultūrvēsturiskā un industriālā mantojuma objektu – Daugavpils cietoksni.
 

Pie Rotko centra taps jauns Francijas mākslinieka darināts vides objekts “Veltījums Rotko”

25. septembrī, jaunās izstāžu sezonas atklāšanas pasākuma ietvaros, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā tiks atklāts franču mākslinieka Patrika Peltjē (Patrick Peltier) vides objekts Veltījums Rotko. 
 
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, pateicoties Francijas institūta Latvijā un uzņēmuma “UPB holdings” atbalstam, ieradīsies mākslinieks no Francijas, lai izstāžu sezonas atklāšanas dienā atklātu vides mākslas objektu, kas ir veltījumu māksliniekam Markam Rotko.

Zinātnieku nakts "Retro zinātne" Daugavpils Universitātē

2016. gada 30. septembrī vienlaikus astoņās pilsētās – Rīgā, Salaspilī, Jelgavā, Daugavpilī (Daugavpils Universitātē pasākuma norises laiks 17:00 - 22:00, Liepājā, Rēzeknē, Ventspilī un Valmierā – notiks ikgadējais Zinātnieku nakts pasākums.
 

Markam Rotko 113

 
Pašā nedēļas izskaņā, 25. septembrī,  plkst. 16:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā jaunās rudens izstāžu sezonas atklāšana ar devīzi „Veltījums Rotko” – atzīmējot mākslinieka Marka Rotko 113. dzimšanas dienu. 

Paziņojums par publisko atrakciju organizēšanu Ziemassvētku un Jaunā gada periodā Vienības laukumā

Daugavpils pilsētas dome lūdz uzņēmējus iesniegt savus piedāvājumus līdz 2016.gada 21.oktobrim bērnu atrakciju/karuseļu organizēšanai Ziemassvētku un Jaunā gada periodā no 2016.gada 2.decembra  līdz 2017.gada 8.janvārim Vienības laukumā, atbilstoši Vienības laukuma shēmai, Daugavpilī.
Pašvaldība iesniegtos piedāvājumus izvērtēs pēc šādiem kritērijiem: 
  • Karuseļu / atrakciju vizuālais izskats, novitāte Daugavpils pilsētā;
  • Karuseļu / atrakciju vizuālais noformējums (rotājumi, gaisma) atbilstoši Ziemassvētku laika tematikai;

Uz vienu vakaru Rīgas iela pārtapa par koncertu laukumu (VIDEO)

17. septembrī Rīgas ielā valdīja svētku noskaņa, un tā bija ļaužu pilna. No rīta sākās Novada dienas, ielas garumā notika krāšņs gadatirgus.
Savukārt vakarā tiem, kas nāca uz promenādi no stacijas puses, radās iespaids, ka iela sākas ar neparastu teātra rampu, ko rotā ziedu gleznas un strūklaka ar bērnu zīmētām zivtiņām. Atvērās priekškars, un acu priekšā – milzīgs koncertu laukums. Unikālo priekšnesumu uzsāka Liepājas zvanu orķestris.

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils