Valodas

Otrdiena, 26.Jūlijs, 2016

Spēles “Dzelzceļa spēle. Toreiz un tagad” pieturas punkti Daugavpilī

“Latvijas dzelzceļš” ir izstrādājis aizraujošu aplikāciju “Dzelzceļa spēle. Toreiz un tagad”, ar kuras palīdzību 155 vietās visā Latvijā iespējams izveidot interesantas fotokolāžas, savienojot dzelzceļa pagātni un tagadni.  Galvenais spēlētāja uzdevums – ar aplikācijas palīdzību nofotografēt kādu no 155 vēsturiskajiem dzelzceļa objektiem tādā rakursā, kā tas attēlots aplikācijā esošajā senajā fotogrāfijā. Iegūto fotokolāžu iespējams publicēt savos sociālajos tīklos, kā arī ar publicēto fotokolāžu palīdzību krāt punktus un tikt pie balvām.
 

Daugavpilī notiks tradicionālā Muzikālā augusta pasākumi

Daugavpilī, šā gada 4., 11., 18., 25. augustā,  notiks tradicionālā  Muzikālā augusts pasākumi.  Vasaras pēdējā mēnesī katru ceturtdienu skanēs lieliska mūzika, un skatītājus iepriecinās mūziķi no Latvijas, Spānijas, Lietuvas, Vācijas, Ukrainas un Krievijas.
 

Aicinājums piedalīties foto konkursā “Daugavpils tūrisma objekts”

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra no 2016.gada 11.jūlija līdz 30.septembrim rīko foto konkursu „Daugavpils tūrisma objekts", kura mērķis ir veikt mākslinieciski kvalitatīvu Daugavpils tūrisma objektu  fotoattēlu atlasi, to tālākai izmantošanai pilsētas tūrisma mārketinga materiālos, ievietošanai tūrisma mājas lapā www.visitdaugavpils.lv un publikācijām masu saziņas līdzekļos. 
 

Jaunā izstāžu sezona Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā

No 15. jūlijā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā  būs skatāmas  sešas jaunas izstādes, kurās būs apskatāmi starptautiski pazīstamu mākslinieku darbi.  
 

Pētera Martinsona mākslas darbs atgriežas dzimtajā pilsētā

Pasaulē pazīstamākā Latvijas keramiķa Pētera Martinsona darbs “Tilts no nekurienes” atceļojis no Lietuvas un līdz pat 4. septembrim priecēs Daugavpils Marka Rotko mākslas centra apmeklētājus.

Pašās jūnija beigās Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, sadarbojoties ar Paņevežas mākslas galeriju Lietuvā, apmainījās ar krājumā esošiem 20.gs. deviņdesmitajos gados Lietuvas mākslas simpozijos tapušiem Pētera Martinsona darbiem.

Medumu pagasta Senā darbnīca aicina izzināt misas dzēriena pagatavošanas procesu

Daugavpils novada Medumu pagastā uzsāka darbību Senā darbnīca, kas piedāvā izzināt misas dzēriena ražošanas procesu.

Misa ir bezalkoholisks negāzēts dzēriens, kas ir bagāts ar B grupas vitamīniem. Tas tiek lietots kā atspirdzinošs un veselīgs dzēriens, kas pēc  noraudzēšanas var būt izmantojams alus pagatavošanai.

Senā darbnīca piedāvā: 50 min ilgu ekskursiju, pilnas dienas meistarklasi un meistardarbnīcas organizēšanu Jūsu pasākumā.

Daugavpilī darbu sācis Latgalē pirmais veikparks

Daugavpilī, Ruģeļu ūdenskrātuvē,  darbu sācis Latgalē pirmais veikparks “Wake It”, kura oficiālā atklāšana notiks 9.jūlijā. Jaunajā veikparkā tiek gaidīti gan pieredzējuši braucēji, gan iesācēji, gan vienkārši atpūtnieki.

Jaunizveidotajā trasē pagaidām ir viens krikers, taču ar laiku tiek plānots to skaitu palielināt, lai veikdēļa cienītājiem būtu iespēja pilnveidot savas prasmes un triku meistarību.  Atpūtas dažādošanai tiek piedāvāta iespēja īrēt sup dēļus. Ar tiem var viegli slīdēt pa ūdens virsmu, bet var arī rīkot sacensības uz ātrumu.

Visu vasaru Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā varēs skatīt alus kausu izstādi “Sidraba putas, zeltainais dzēriens”

Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma alus kausu izstāde “Sidraba putas, zeltainais dzēriens” no Daugavpils novadpētnieka un  ugunsdzēsēja glābēja Oļega Deņisova privātkolekcijas. 
 
Oļegs Deņisovs dzimis Daugavpilī. Absolvējot 14.vidusskolas 8.klasi, iestājās Tirdzniecības kulinārijas skolā. Pēc armijas uzsāka darbu Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kur strādā līdz šim laikam.

Mārtiņa Lutera katedrāles darba laiki vasarā

Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāle (18.novembra iela 66) no 1.jūnija līdz 31.augustam apmeklētājiem būs atvērta ceturtdienās, piektdienās un sestdienās no plkst. 11.00 līdz 16.00. Tūristu grupām, kas vēlas apskatīt katedrāli, lūgums iepriekš sazināties ar draudzes priekšnieku Andreju Rudānu pa tālruni +371 29492588. 
 

Daugavpils teātris piedāvā biļetes uz septembra un oktobra izrādēm

Daugavpils teātris piedāvā iegādāties biļetes  uz septembra un oktobra izrādēm.

2016./2017. gada sezonā, 7. oktobrī, iecerēts, ka būs muzikālā  pirmizrāde „Kailais karalis”. Iestudējuma režisors būs Oļegs Šapošņikovs, horeogrāfiju veidos Irina Saveļjeva. Oktobra beigās gaidāma vēl viena pirmizrāde – Aleksandra Volodina lugas iestudējumam krievu valodā „Pieci vakari”, kuras režisors būs Georgijs Surkovs. Daugavpils teātrī viņš ir iestudējis tādas izrādes kā „Tumšās alejas”, „Viss ir viņa” un „Kaija” (kopdarbs ar režisoru O. Šapošņikovu).

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils