Valodas

Pirmdiena, 24.Oktobris, 2016

“Baltkrievu gadatirgus” Daugavpilī aicina uz spilgtajiem svētkiem

28.oktobrī, plkst. 18.00, Daugavpils Kultūras pilī notiks VI Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”, kurā piedalīsies baltkrievu radošie kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Šogad festivālam parādījās savs īpašais logo - zīme. Spilgtos svētkus organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs ar Daugavpils Kultūras pārvaldes atbalstu.
 

Latgales Centrālajā bibliotēkā prezentēs Josifa Ročko jaunāko grāmatu par Latgales ebrejiem

25. oktobrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu telpā (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) notiks Josifa Ročko grāmatas «Евреи в Латгалии. Исторические очерки» 2. sējuma prezentācija. Grāmata iznākusi 2016. gadā ar Daugavpils domes atbalstu un ir veltīta pilsētas aizvadītajai 740 gadu jubilejai.
 

Daugavpils novada Medumu pagastā notiks Rudens balle

28. oktobrī plkst. 19.00 Medumu pagasta Tautas namā notiks ikgadējā Rudens balle. Pasākuma apmeklētājus gaida svētku koncerts, kura īpašais viesis ir Sventes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Ezerzvani", turpinājumā – dejas dzīvās mūzikas pavadījumā. Par patīkamu noskaņojumu un jautrām dejām gādās Vitālijs Beļavskis. Aicinām ņemt līdzi groziņus ar kārumiem, labu garastāvokli un dejotprieku!

Daugavpils novada Biķernieku pagastā notiks jautrā "Kartupeļu večerinka"!

28. oktobrī plkst. 19:00 Biķernieku kultūras nams aicina uz rudens atpūtas vakaru "Kartupeļu večerinka"!
 
Vakara gaitā klausies interesantus faktus par kartupeļiem, piedalies konkursā uz vislielāko kartupeļi, dzied kopā, spēlē un degustē garšīgos ceptus kartupeļus ar šķiņķi. Līdzi ņem groziņu ar cienastu un protams ģimeni un draugus!
 
1 liels kartupelis = ieejas biļete uz pasākumu!
 

24. oktobrī notiks eksperimentāli muzikālās filmas "Puškins 215" demonstrēšana

Pirmdien, 24. oktobrī, plkst. 15.45 Krievu valodas un kultūras centrs (Vienības ielā 13,  101. aud.) aicina visus interesentus, kuri augsti novērtē Aleksandra Puškina dzeju un rokmūziku, uz eksperimentāli muzikālās filmas „Пушкин 215” (no krievu val. “Puškins 215”) demonstrēšanu.
 
Pēc kinoseansa notiks diskusija par filmā redzēto
 
Informācija:
Daugavpils universitāte
Krievu valodas un kultūras centrs (KVKC)
tālr. 654 71571 (Gaļina Pitkeviča), 28887957 (Gaļina Vasiļkova)

Daugavpils novada Kultūras centrā notiks III Starptautiskais koncerts “Diriģentu parāde”

27. oktobrī plkst. 18.00 Daugavpils novada Kultūras centrā (Dobeles ielā 30, Daugavpilī) notiks Jāņa Grinberta 75 gadu jubilejai un Naujenes Pūtēju orķestra 10 gadu jubilejai veltīts III Starptautiskais Naujenes pūtēju orķestra koncerts "Diriģentu parāde". 
 
Pateicoties Naujenes mūzikas un mākslas skolas iniciatīvai, mūzikas meistari no septiņām valstīm – Latvijas, Igaunijas, Polijas, Itālijas, Izraēlas, Baltkrievijas un Krievijas – nostiprinās starptautisko sadarbību, vienojoties mūzikas skaņās.

Daugavpilī gatavojas starptautiskajam garīgās mūzikas festivālam „Sudraba zvaniem”

Daugavpilī notiek intensīvs gatavošanās darbs XII Starptautiskajam garīgās mūzikas festivālam „Sudraba zvani”, kas norisināsies 2017.gada 12. – 15.janvārī.
 

Filmu mēnesis domātājiem “Ko sēsi, to pļausi” arī Daugavpilī

26. oktobrī plkst. 13.00 Daugavpils universitātes Parādes ielas 1A, 130. aud. aicinām uz pirmo Latvijas Platformas attīstības sadarbībai (LAPAS) rīkotā filmu mēneša domātājiem “Ko sēsi, to pļausi” pasākumu. Filmu mēneša laikā 20 vietās Latvijā tiks demonstrēta dokumentālā filma “Cilvēks bez ietekmes” (No Impact Man), būs arī diskusija. Šogad filmu mēnesis būs viena no LAPAS organizētās sociālās kampaņas par godīgu starptautisko nodokļu politiku “Ko sēsi, to pļausi” aktivitātēm. Ieeja pasākumā bez maksas.

Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs 2016

No 17. līdz 28. oktobrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā norisināsies 5. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs. 
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Mākslu pedagogu apvienību, rezidenču programmu ietvaros, jau piekto reizi organizē Starptautisko Latgales grafikas simpoziju. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs ir tikšanās, diskusija un radošs darbs Latgales kultūras telpā, kas vieno līdzīgi un atšķirīgi domājošos Latvijas un ārvalstu grafiķus, kuru mākslas izpausmes forma ir grafika.

Daugavpils cietoksnī piedāvās Latvijas armijai veltītu tematisko ekskursiju „Es esmu tik kareivis...”

„Es esmu tik kareivis, kuram liktens tik bargs,
Ņem rozi par zemi un spraud sev pie krūts.
Tev pieder tā roze, kas smaržo un zied.
Man pieder tā lode, kas svilpodama dzied.”
 
Daugavpils garnizona virssardzē
Sardznicā
19/VII/31.g.
 
Tā kādreiz rakstīja V. Cīrulis, kurš 1930. gadu sākumā dienēja Daugavpils cietoksnī, 12. Bauskas kājnieku pulkā. 

Lapas

Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs

Daugavpils tūrisma informācijas centrs

Rīgas iela 22a, Daugavpils