Hover

Iekļaujošā izstāde “Pieskāriens” Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkā

 8. oktobris, 2018
Iekļaujošā izstāde “Pieskāriens”  Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkā

Iepazīt ar pirkstu galiem Rīgas tiltu un baznīcu arhitektonisko skaistumu, pieskarties tās ievērojamākajām vietām un gūt priekšstatu par to, kā izskatās mūsu valsts galvaspilsēta – tas kļūs iespējams biedrības Socintegra (Rīga) iekļaujošajā izstādē “Pieskāriens” no 15. līdz 26. oktobrim Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkā.

Izstāde tiek rīkota Starptautiskās Baltā spieķa dienas sakarā (15. oktobris) un iepazīstina ar biedrības Socintegra darbību vides, informācijas un kultūras pieejamības uzlabošanā cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Izstādē eksponētās taktilās Rīgas skatu fotogrāfijas un arhitektūras objektu 3D maketi sniedz unikālu iespēju neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem ar taustes palīdzību rast priekšstatu par Rīgas pilsētvidi un arhitektūras mantojumu, ko pilsētas iedzīvotāji un viesi ik dienu bauda ar acīm. Lielisks izstādes papildinājums, kurš nebija pieejams apmeklētājiem Rīgā 2015. gadā, ir audiogids.
Izstādes “Pieskāriens” atklāšanas pasākums notiks 15. oktobrī plkst. 13.00. Tajā būs iespēja satikt biedrības Socintegra vadītāju Mariju Kožarinu un uzzināt par biedrības pieredzi vides pieejamības veicināšanā un universālā dizaina principu ieviešanā publiskajā telpā (taktilās kartes, plāni, informatīvie stendi u.c.), kā arī muzeju ekspozīciju, izstāžu, mākslas darbu pielāgošanā neredzīgajiem un vājredzīgajiem gan Latvijā, gan ārpus tās.
Uz izstādes atklāšanas pasākumu tiek aicināti visi interesenti, kuriem varētu būt saistošs universālais dizains un iespēja iegūt informāciju par tā ieviešanu no atzīta vides pieejamības eksperta.
Informāciju sagatavoja: Jana Šlapaka Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja

Tālr.: 65439748
E-pasts: daugavpils@neredzigobiblioteka.lv
www.neredzigobiblioteka.lv
Facebook: Latvijas Neredzīgo bibliotēka
Twitter: @LNerB
Draugiem.lv: Latvijas Neredzīgo bibliotēka

Iekļaujošā izstāde “Pieskāriens”  Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkā