Hover

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklāta vasaras izstāžu sezona

 11. jūlijs, 2018
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklāta vasaras izstāžu sezona

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklāta vasaras izstāžu sezona. Šajā sezonā tiek piedāvātas tikai trīs jaunas ekspozīcijas, bet tās ir vērienīgas gan eksponātu skaita ziņā, gan mākslinieku ģeogrāfijas ziņā. Pirms atklāšanas pasākuma Rotko centrā norisinājās 2. Latvijas starptautiskās keramikas biennāles dalībnieku apbalvošana, kas kļuva par piemiņas apliecinājumu pasaulslavenajam keramiķim, daugavpilietim Pēterim Martinsonam. Izstādē – konkursā piedalījās 100 labākie mākslinieku darbi no 29 pasaules valstīm.
Savukārt, izstāde ,,100 Latvijas mākslā” piedāvā 106 dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbus, kuri strādā dažādos žanros. Ekspozīcija ir vizuāls stāsts bez robežām un ierobežojumiem par notiekošo mūsdienīgajā mākslas telpā. Vernisāža ļauj satikties dažādu paaudžu latviešu māksliniekiem un spriest par kopīgo un atšķirīgo, par aktuālo un svarīgo. Par to, kas mudināja kompozīcijas veidošanu no stikla vai keramikas, uzzīmēt gleznu vai radīt māksliniecisko tekstilu.
Jaunajā izstāžu sezonā tika atvērta arī Nacionālās zelta balvas ,,Martinsona prēmija” 2016. gada laureāta Daiņa Pundura personālizstāde ,,Ekspozīcija cietoksnī”.

Visas jaunās sezonas izstādes ir skatāmas līdz šā gada 9. septembrim.

Informācija: Daugavpils pilsētas dome