Hover

Daugavpilī izskanēja džeza mūzikas festivāls

 1. maijs, 2019
Daugavpilī izskanēja džeza mūzikas festivāls
No 26.līdz 28.aprīlim Daugavpilī notika XVI Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls „Jazz Joy Spring 2019”. Kā atzīmē festivāla mākslinieciskā vadītāja Irīna Grinberte: „Ir gandarījums par paveikto, jo bija unikāla iespēja Daugavpilī dzirdēt tik izcilus māksliniekus, kā, piemēram, progresīvā Eiropas džeza avangardistus „Dainius Pulauskas Group” no Lietuvas, kas ir viena no ievērojamākajām džeza mūzikas grupām Lietuvā, „Jan Grinbert Jazz Quartet” no Vācijas, kurā apvienojušies četri talantīgi, profesionāli, pat pasaules līmenī atpazīstami mūziķi, kas patiesībā pārstāv dažādas valstis, „E.Sabilo Jazz Trio” no Lietuvas un citus kolektīvus un māksliniekus. Jāpiebilst, ka šogad īpaša uzmanība tika veltīta Brazīlijas tēmai – īpaši sarežģītajiem Latīņamerikas ritmiem, ko demonstrēja mūziķi no Brazīlijas. Un patiess prieks šo mūziķu vidū bija redzēt arī bijušo daugavpilieti, kas savu mūziķa karjeru sāka Arnolda Grinberta vadītajā diksilendā, pēc kā sekoja studijas Lietuvā un nu jau vairākus gadus ir Brazīlijā atpazīstams mūziķis – Aleksandrs Raičenoks.”No 26.līdz 28.aprīlim Daugavpilī notika XVI Starptautiskais pavasara džeza mūzikas festivāls „Jazz Joy Spring 2019”.

Trīs festivāla dienu laikā Daugavpilī, Vienības nama koncertzālē un Marka Rotko Mākslas centrā izskanēja astoņi koncerti un džeza improvizācijas vakars, kur piedalījās mūziķi no Brazīlijas, Francijas, Kipras, Latvijas, Lietuvas un Vācijas. Tie bija gan pavisam jauni izpildītāji – topošie mūziķi, gan arī jau pasaulē labi zināmi džeza mūzikas meistari. Klausītājiem bija iespēja dzirdēt džezu dažādās tā stila izpausmēs, sākot no klasiskā skanējuma līdz pat mūsdienīgi avangardiskām saspēlēm un meistarīgai improvizācijai.

„Mums prieks, ka daudzveidīgais koncertu piedāvājums radīja interesi plašam skatītāju lokam, kuru vidū varēja redzēt dažādu paaudžu klausītājus ne tikai no Daugavpils, bet arī no citām Latvijas pilsētām un pat citām valstīm. Patīkams pārsteigums festivāla laikā bija arī Vācijas kolektīva džeza improvizācija par latviešu tautas dziesmas tēmu „Pūt, vējiņi””, saka Irīna.

Kā norāda Profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „Daugava” diriģents Arnolds Grinberts: „Ir liels prieks, ka festivāla noslēguma koncertā orķestrim bija iespēja muzicēt ar tik lieliskiem māksliniekiem, kā virtuozo pianistu Konstantīnu Kostovu un saksofonistu Jāni Grinbertu no Vācijas, Aleksandru Raičenoku, Tiko de Moraes un māsām Amēliju un Izabelli Fleur Geisām no Brazīlijas. Tā bija lieliska pieredze gan jau pieredzējušiem orķestrantiem, gan jaunākajiem kolēģiem. Pēc kopīgās sadarbības ir arī daudz jaunu ideju nākotnes projektiem.”

XVI Starptautisko pavasara džeza mūzikas festivālu rīkoja Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latviešu kultūras centru. Atbalstīja Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Francijas institūts Latvijā, Kultūrkapitāla fonds, Džeza mūzikas un mākslas attīstības centrs, “Villa Ksenija”, SIA “Zieglera mašīnbūve”, Picērija “Čili Pica”, SIA “Axon Cable”, SIA “Maģistr”.

GALERIJA

Papildus informācija:
Vita Viļevko
Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde
t.: 20613225
e-pasts: vita.vilevko@daugavpils.lv
www.kultura.daugavpils.lv