Hover

Aicina dalīties atmiņās par Daugavpils cietokšņa ainavu

 31. janvāris, 2018
Aicina dalīties atmiņās par Daugavpils cietokšņa ainavu

Latvijas simtgades svinību ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, pašvaldību publiskajām bibliotēkām un plānošanas reģioniem organizē aktivitāti “Dāvana Latvijai – elektroniska ainavu dārgumu krātuve “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt””.
2017. gada oktobra beigās Ainavu ekspertu padome pieņēma lēmumu elektroniskajā Latvijas ainavu dārgumu krātuvē iekļaut 50 ainavas no 5 plānošanas reģioniem, atlasot tās no 243 izvirzītajām. No Latgales plānošanas reģiona krātuvē tika iekļautas šādas TOP10 ainavas: Aglonas bazilikas ainava, Daugavas loku ainava, Daugavpils cietokšņa ainava, Latgales krucifikss lauku ainavā, Ludzas pilsētas ainava ar ezeriem un pilsdrupām, Lūznavas muižas ainava, Mākoņkalna apkārtnes ainava, Rāznas ezera ainava, Svētā Dominika Pasienes Romas katoļu baznīcas ainava un Zilupes senlejas ainava.
Šobrīd līdz 2018. gada 14. februārim ikviens tiek aicināts iesniegt savu atmiņu stāstu, fotoattēlus un ierosinājumus par ainavas saglabāšanu nākotnei tieši par DAUGAVPILS CIETOKŠŅA AINAVU. Radīsim aizkustinošus, interesantus stāstus par to, kā reiz bija. Stāstus un fotogrāfijas var pievienot tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv.

Papildus informācija:
Iluta Kriškijāne
Latgales plānošanas reģiona
Attīstības, plānošanas un projektu ieviešanas nodaļas
Projekta vadītāja
Tālr. 65423801
www.lpr.gov.lv

Aicina dalīties atmiņās par Daugavpils cietokšņa ainavu